Μάριος Λινάκης
O Μάριος Λινάκης είναι creative director με προσωπικές βραβεύσεις σε σημαντικούς ελληνικούς και διεθνείς θεσμούς design. Γεννήθηκε στην Αθήνα και σπούδασε Graphic και Communication design στο Central St. Martins College of Art & Design, University of the Arts, London. Επί σειρά ετών δίδαξε γραφικές τέχνες και τυπογραφία στον AKTO και έχει μιλήσει σε σημαντικές ημερίδες, fora και portfolio reviews στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Επί σειρά ετών προσκαλείται να συμμετέχει σε κριτικές επιτροπές Ελληνικών και διεθνών Βραβείων design, ενώ έργα της Linakis digital της οποίας είναι creative director βραβεύονται επανειλημμένα με ΕΒΓΕ, European design, Red dot και Ermis awards. |
Living web design
|